2014 Mercado Del Norte - Entertainment

WEDNESDAY JULY 30th

CRAZY HORSE CANTINA

5:30 PM Flock of Cougars
7:00 PM Winchester Rebels
8:30 PM Tearaways

MAIN STAGE

11:00 AM Cruz Dance and Entertainment
12:03 PM Groupo De Danza Quetzacoatl 1
2:48 PM West Coast Ballet
1:20 PM Danza de Cota
2:10 PM Boscutti Ballet Theater
2:48 PM Alonzo Dance
3:12 PM 2014 Spirit and Jr. Spirit of Fiesta
3:30 PM Garcia Dance Studio
4:20 PM Zermeno Dance Academy
5:30 PM Awkward
6:00 PM Rock Shop
6:30 PM Painted Desires
7:00 PM Young Guns
7:30 PM Pernicious Nonsense
8:00 PM Polaris
8:30 PM White Moon
9:00 PM Monkey House
9:30 PM Breaking Tempo

THURSDAY JULY 31st

CRAZY HORSE CANTINA

12:30 PM SBYMA
1:30 PM Awkward
2:00 PM Tatum Vestal
2:30 PM Orange Circle
3:00 PM Spitfire
3:30 PM Jamey Geston
4:00 PM Zenia
4:30 PM Brandi Lentini
5:30 PM I Want My 80s
8:00 PM Area 51

MAIN STAGE

11:00 AM Danza de Cota
11:45 AM West Coast Ballet
12:15 PM 2014 Spirit and Junior Spirit of Fiesta
12:30 PM Groupo Folklorico de West L.A.
1:18 PM Gilda Sahagun
1:45 PM Baile de California
2:10 PM Cruz Dance and Entertainment
3:20 PM Alma de Mexico
4:00 PM Garcia Dance Studio
5:30 PM SB Sings
6:00 PM Singers Songwriters Showcase
6:30 PM Official Breakdown
7:00 PM Let Flo Go
7:30 PM Hollis Long
8:00 PM Voice of Reason
8:30 PM Broken
9:00 PM The VU
9:30 PM Sabrina Lentini

FRIDAY AUGUST 1st

CRAZY HORSE CANTINA

12:00 PM Rock Shop
1:00 PM SB Sings
2:00 PM Datar
3:00 PM Last Page
3:30 PM Spitfire
4:00 PM Vital Signs
5:30 PM Juano and Friends
7:15 PM Meczal Martini
9:00 PM Anthony Prieto Band

MAIN STAGE

1:00 AM Alonzo Dance
11:15 AM West Coast Ballet
12:00 PM Just Dance Lompoc
12:50 PM Gilda Sahagun
1:20 PM Rhythm Kids Crew
1:50 PM Boscutti Ballet Theater
2:22 PM Alma de Mexico
3:15 PM Zermeno Dance Academy
4:00 PM Groupo de Danza Quetzacoatl
5:00 PM Sabrina Lentini
5:30 PM Moxy and the Influence
6:00 PM Stereo Love
6:30 PM Trip Aces
7:00 PM Almost Anywhere
7:30 PM Bi Polar Bear
8:15 PM Stolen Thunder
9:00 PM False Puppet
9:45 PM The Paralyzers

SATURDAY AUGUST 2nd

CRAZY HORSE CANTINA

12:00 PM Dusty Jugz
3:00 PM The Rincons
4:30 PM Alastair Green
6:15 PM A Fish, Sea and the Moon
7:30 PM The Upbeat
9:15 PM Nate Latta

MAIN STAGE

11:00 AM Rhythm Kids Crew
11:15 AM Baile de California
12:15 PM Just Dance Lompoc
1:05 PM Rudenko
2:00 PM Vital Signs
2:30 PM March 4th
3:00 PM The Smooth Accolades
3:30 PM Stoneage
4:00 PM Gravity Hill
4:30 PM Stolen Thunder
5:00 PM Siren
5:30 PM Almost Anywhere
6:00 PM The Paralyzers
6:30 PM Skick
7:00 PM Bi Polar Bear
7:30 PM Moxy and the Influence
8:15 PM Bad Jack
9:00 PM A Plus Dropouts
9:45 PM Galvenized Souls