2014 Mercado Del Norte - Entertainment

The 2014 Del Norte schedule has not yet been finalized. Below is a partial schedule. Please check back closer to July for a full schedule.

WEDNESDAY JULY 30th

CRAZY HORSE CANTINA

5:30 PM                     Flock of Cougars
7:00 PM                     Winchester Rebels
8:30 PM                     Tearaways

MAIN STAGE
11:00 AM                   Cruz Dance and Entertainment
12:03 PM                   Groupo De Danza Quetzacoatl
12:48 PM                   West Coast Ballet
1:20 PM                     Danza de Cota
2:10 PM                     Boscutti Ballet Theater
2:48 PM                     Alonzo Dance
3:12 PM                     2014 Spirit and Jr. Spirit of Fiesta
3:30 PM                     Garcia Dance Studio
4:20 PM                     Zermeno Dance Academy
5:30 PM                     Awkward
6:00 PM                     Rock Shop
6:30 PM                     Painted Desires
7:00 PM                     Young Guns
7:30 PM                     Pernicious Nonsense
8:00 PM                     Polaris
8:30 PM                     White Moon
9:00 PM                     Monkey House
9:30 PM                     Breaking Tempo

THURSDAY JULY 31st

CRAZY HORSE CANTINA

12:30 PM                   SBYMA
1:30 PM                     Under State
2:00 PM                     Tatum Vestal
2:30 PM                     Orange Circle
3:00 PM                     Spitfire
3:30 PM                     Jamey Geston
4:00 PM                     Zenia
4:30 PM                     Brandi Lentini
5:30 PM                     I Want My 80s
8:00 PM                     Area 51
MAIN STAGE

11:00 AM                   Danza de Cota
11:45 AM                   West Coast Ballet
12:15 PM                   2014 Spirit and Junior Spirit of Fiesta
12:30 PM                   Groupo Folklorico de West L.A.
1:18 PM                     Gilda Sahagun
1:45 PM                     Baile de California
2:10 PM                     Cruz Dance and Entertainment
3:20 PM                     Alma de Mexico
4:00 PM                     Garcia Dance Studio
5:30 PM                     SB Sings
6:00 PM                     Singers Songwriters Showcase
6:30 PM                     Hollis Long
7:00 PM                     Let Flo Go
7:30 PM                     Sabrina Lentini
8:00 PM                     Voice of Reason
8:30 PM                     Official Breakdown
9:00 PM                     Broken
9:30 PM                     The VU

FRIDAY AUGUST 1st

CRAZY HORSE CANTINA

12:00 PM                   Rock Shop
1:00 PM                     SB Sings
2:00 PM                     Datar
3:00 PM                     Last Page
3:30 PM                     Moxy and the Influence
4:00 PM                     Skick
5:30 PM                     Juano and Friends
7:15 PM                     Meczal Martini
9:00 PM                     Anthony Prieto Band

MAIN STAGE
11:00 AM                   Alonzo Dance
11:15 AM                   West Coast Ballet
12:00 PM                   Just Dance Lompoc
12:50 PM                   Gilda Sahagun
1:20 PM                     Rhythm Kids Crew
1:50 PM                     Boscutti Ballet Theater
2:22 PM                     Alma de Mexico
3:15 PM                     Zermeno Dance Academy
4:00 PM                     Groupo de Danza Quetzacoatl
5:30 PM                     Vixon Vendetta
6:00 PM                     Stereo Love
6:30 PM                     Trip Aces
7:00 PM                     Almost Anywhere
7:30 PM                     Bi Polar Bear
8:15 PM                     Stolen Thunder
9:00 PM                     False Puppet
9:45 PM                     The Paralyzers

SATURDAY AUGUST 2nd

CRAZY HORSE CANTINA
12:00 PM                     Dusty Jugz
3:00 PM                     The Rincons
4:30 PM                     Alastair Green
6:15 PM                     A Fish, Sea and the Moon
7:30 PM                     The Upbeat
9:15 PM                     Nate Latta

MAIN STAGE
11:00 AM                   Rhythm Kids Crew
11:15 AM                   Baile de California
12:15 PM                   Just Dance Lompoc
1:05 PM                     Rudenko
2:00 PM                     Vital Signs
2:30 PM                     March 4th
3:00 PM                     The Smooth Accolades
3:30 PM                     Stoneage
4:00 PM                     Gravity Hill
4:30 PM                     Stolen Thunder
5:00 PM                     Siren
5:30 PM                     Almost Anywhere
6:00 PM                     The Paralyzers
6:30 PM                     Vixon Vendetta
7:00 PM                     Bi Polar Bear
7:30 PM                     Moxy and the Influence
8:15 PM                     Bad Jack
9:00 PM                     A Plus Dropouts
9:45 PM                     Galvenized Souls